Żyjemy w świecie, w którym większość informacji pozyskujemy z Internetu. Codziennie korzystamy z portali społecznościowych. Czy Twoi uczniowie są przygotowani do samodzielnego, logicznego myślenia, odróżniania opinii od faktów, przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji? Umiejętności w zakresie krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów to niezbędne kompetencje wszystkich ludzi w obecnych czasach. Jeśli interesuje Cię, w jaki sposób można rozwijać u uczniów kompetencje przyszłości zapraszamy na kurs „Twórczo, krytycznie i kreatywnie na lekcjach”.
Metodologia STEAM łączy w sobie różne dziedziny nauki i życia. Opiera się na wielopłaszczyznowej analizie problemów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. W edukacji STEAM, podobnie jak w życiu, kiedy spotykamy się z sytuacją trudną, zaczynamy ją poznawać pod różnym kątem i analizować po to, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Wówczas korzystamy z naszych doświadczeń i sięgamy po nową wiedzę z matematyki, sztuki, inżynierii, biologii, chemii czy fizyki. Zapraszamy do udziału w projekcie, który wprowadzi uczestników zajęć w metodykę prowadzenia zajęć wykorzystujących metodologię STEAM.
Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów internetowych są ciągle ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży, dlatego Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe województwa świętokrzyskiego do udziału w jedenastej edycji projektu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.
Zapraszamy!
Kształtowanie postaw szacunku dla środowiska przyrodniczego, upowszechnianie wiedzy o zasadach zrównoważonego rozwoju to obowiązek każdego nauczyciela. Edukacja ekologiczna pozwala podejmować działania na rzecz środowiska naturalnego. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które mają na celu zwiększenie kompetencji nauczycieli w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do udziału w projekcie, który poświęcony jest ważnym rocznicom historycznym przypadającym w 2023 r., a jego tematyka wpisuje się w aktualne kierunki polityki oświatowej państwa. Udział w projekcie będzie okazją do wymiany doświadczeń, wzbogacenia warsztatu pracy nauczycieli, prezentacji własnego dorobku uczestników w ramach spotkań warsztatowych.
Łamigłówki to darmowe wsparcie w nauczaniu oraz świetny sposób na kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Jeśli chcemy, aby nasi uczniowie nabywali wiele ważnych kompetencji podczas niewymuszonej zabawy, nauczmy ich rozwiązywania łamigłówek. Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów kształcenia oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Łamigłówek.
Jak pisał Amo Jones w Srebrnym łabędziu: „Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów”. Może też stanowić wspaniałą przestrzeń do tworzenia różnorodnych form teatralnych. Zapraszamy wszystkich nauczycieli bibliotekarzy do udziału w projekcie rozbudzającym kreatywność, zachęcającym do podejmowania twórczych działań, a także wskazującym, jak integrować środowisko czytelników.
Jeśli pragniesz doskonalić swoje umiejętności analizy źródeł historycznych przydatnych w pracy z uczniem w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, zapraszamy do udziału w projekcie. Spotkania prowadzone będą przez nauczycieli konsultantów, nauczycieli doradców metodycznych we współpracy z przedstawicielami Archiwum Państwowego w Kielcach, Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach i Muzeum Historii Kielc.
Wiedza historyczna ułatwia rozumienie przemian zachodzących we współczesnym świecie, pozwala spojrzeć globalnie na pojawiające się problemy, ma też ogromny wpływ na kształtowanie tolerancji czy patriotyzmu. Utrwalanie zagadnień z przeszłości stanowi ważną rolę w przygotowaniu dzieci i młodzieży do wyzwań współczesnego świata. Jeśli pragniecie Państwo poznać aktywizujące metody pracy stosowane podczas lekcji powtórzeniowych z historii, zapraszamy do udziału w projekcie realizującym aktualne kierunki polityki oświatowej państwa.
Edukacja matematyczna nie powinna być tylko przekazywaniem wiedzy i umiejętności, ale stać się okazją do poznawania świata, formułowania hipotez, doskonalenia logicznego rozumowania, wykorzystania różnych strategii i procedur matematycznych. Zapraszamy do udziału w projekcie, w ramach którego podpowiemy, jak odkrywać i rozwijać zainteresowania matematyczne dzieci i młodzieży na wszystkich etapach kształcenia.
Czy wiesz, że wiele rozwiązań dydaktycznych, narzędzi z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych wprowadzonych podczas edukacji zdalnej można wykorzystać w nauczaniu stacjonarnym? Jeśli chcesz doskonalić swój warsztat pracy w zakresie edukacji na odległość, pragniesz poznać skuteczne sposoby angażowania uczniów podczas zajęć online oraz narzędzia wspierające proces uczenia się − także podczas zajęć stacjonarnych − zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu grantowym.
Aktywni fizycznie uczniowie są zdrowsi i lepiej się uczą. Zabawy ruchowe oraz konkursy międzyszkolne z zakresu edukacji zdrowotnej umożliwiają uczestnictwo zarówno uczniom, jak i nauczycielom, w aktywnym procesie uczenia się promującym zdrowie i dobre samopoczucie oraz zachęcającym do dokonywania pożądanych wyborów i zachowań zdrowotnych. Zapraszamy nauczycieli i uczniów zainteresowanych propagowaniem postaw prozdrowotnych wśród społeczności swojej szkoły do udziału w drugiej edycji projektu łączącego sport, zdrowie i technologię.